Resim
Ak Parti’nin Antalya’daki en etkili isimlerinden Yaşar Tabur Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. 
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Tabur, AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Artık Konyaaltı'na talip olmayacağını belirten Tabur, "İl genelinde siyaset yapmak istiyorum ve çalışıyorum" dedi.

Yaşar Tabur, 30 Mart 2014'e giden yerel seçim sürecinde aday adaylık süresini çok kısa tutmasının beklendiğini söyledi. Genel Merkez'in Antalya üzerinde titizlikle çalıştığını, isimlerin artık gündeme geldiğini ve o isimler üzerinden bir değerlendirme yapıldığını kaydeden Tabur, “Net bildiğim bir durum var o isimlerden biri benim. Ben de çalışıyorum" dedi.

Şu an için il başkanlığıyla birlikte programladıkları ve Anayasa Mahkemesi'nin de CHP'nin iptal istemini reddettiği Büyükşehir Yasası'yla ilgili ilçe teşkilatlarına seminer programları gerçekleştirdiğini belirten Tabur, “7 ilçemizi tamamladık, sırada 12 ilçe daha var. 1 ay gibi bir sürede bunu tamamlamak istiyorum" dedi.

Yaşar Tabur, 2004 yılında partisinin Konyaaltı Belediye Başkan adayı oldu. 2009 seçimlerinde bu kez Konyaaltı Belediye Meclis üyesi olan Tabur'un liste sıralaması onu Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşıdı. Tabur, Büyükşehir Meclisi'nde parti grup sözcüsü Murtaza Tamyürek'in ardından AK Parti'nin en etkili ikinci adamı oldu.

AK Parti içinde Konyaaltı merkezli bir siyasi hat çizen Tabur, bu dönemde Konyaaltı'na ilişkin herhangi bir talebinin bulunmadığının da altını çizdi, “İl genelinde siyaset yapmak istiyorum" dedi.

Kaynak: Net Gazete
 

Leave a Reply.


Delicious Save this on Delicious